avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Am vrut sa ma pensionez anticipat,mentionez ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Am vrut sa ma pensionez anticipat,mentionez ca am ...

Buna ziua!
Am vrut sa ma pensionez anticipat,mentionez ca am varsta de 61 ani si mi s-a raspuns verbal ca nu imi pot accepta dosarul de pensie ,deoarece am lucrat 5 si jumatate ca ofiter activ in cadrul M.A.N perioada in care nu am platit contributii,iar in viata civila am 33 ani de munca si trebuie sa mai lucrez 2 ani pentru a avea stagiul complet de cotizare de 35 ani.Este corect? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Pensionare doinita_coman doinita_coman Buna ziua! Vreau sa ma edific asupra varstei de pensionare pentru sotul meu si am nevoie de ajutorul D-voastra. Detalii: Nascut pe 28 ian. 1956 Perioade ... (vezi toată discuția)
Despre pensie vladnicolae1955 vladnicolae1955 am lucrat 19 grupa 2,alte servicii 10 ani,3ani scoala militara,cind pot iesi la pensie? nascut 11.11.1955. (vezi toată discuția)
Conditii de pensionare anticipata ion_galeata ion_galeata Data nastere 14.03.1955;Data angajare;15.10.1980,am lucrat 18 ani si 3 luni in conditii de grupa II ,un program de cel putin 10ore/zi.Cand ma pot pensiona ... (vezi toată discuția)