Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... SRL sau PFA in domeniul serviciilor auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

SRL sau PFA in domeniul serviciilor auto

Buna ziua, Doresc sa deschid o firma SRL sau PFA prin care sa ofer servicii de diagnoza si testare auto computerizata (spre ex:citire stergere erori din memoria unitatilor de comanda de pe masina, adaugarea de noi chei in memoria masinii, inlocuirea anumitor module electronice de pe masina si as vrea sa vand si piese auto dar sa nu am magazin gen. Nu stiu la ce cod caen se incadreaza aceasta activitate pt ca nu vreau sa fac un service ,,fix'' care sa necesite autorizare RAR cu stant de frane directie etc pt ca nu fac aceste lucrari. Pe firma se vor achizitiona si echipamente destul de costisitoare . Prestarea de servicii va fi la domiciliul clientui parcare garaj etc si la sediul unor service-uri auto care nu au aceasta aparatura de exempu au un autoturism care nu mai porneste si are nevoie de o noua cheie la acesta le vand o cheie noua/sh si serviciul de rescriere pe masina.
Ca si studii in acest domeniu sunt inginer auto cu vechime si experienta ,aceasta meserie se poate incadra si la 749 alte activitati profesionale stintifice si tehnice ?
samy2011, utilizator