avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Arenda ! Buna ziua, m-ar interesa daca vand terenul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Arenda ! Buna ziua, m-ar interesa daca vand terenul arendasului ...

Arenda ! Buna ziua, m-ar interesa daca vand terenul arendasului unde am terenul, acesta are obligatia sa-mi plateasca arenda pentru anul in curs avand in vedere ca s-a folosit de teren ? multumesc,
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 15:44, 9 Ianuarie 2023
Buna ziua, trebuie sa va plateasca arenda pana la data vanzarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nulitate contract de arenda . buna ziua doresc să achiziționez ... andreea27 andreea27 Nulitate contract de arenda . Buna ziua Doresc să achiziționez un teren agricol , problema este că vânzătorii au încheiat un contract de arenda pe ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren dritaS dritaS Am un teren de 3 ha dat in arenda pe o perioada de 5 ani (sunt in anul doi de contract)si doresc sa-l vand . Pot sa-l vand? (vezi toată discuția)
Am cumparat un teren agricol si vreau sa-l arendez unui arendas pe care il aleg eu Roull Roull am cumparat in octombrie 2014 un teren agricol si vreau sa-l arendez acum in martie-aprilie 2017, mentionez ca am primit bani de arenda pe noul teren anul ... (vezi toată discuția)