Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Arenda ! Buna ziua, m-ar interesa daca vand terenul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Arenda ! Buna ziua, m-ar interesa daca vand terenul arendasului ...

Arenda ! Buna ziua, m-ar interesa daca vand terenul arendasului unde am terenul, acesta are obligatia sa-mi plateasca arenda pentru anul in curs avand in vedere ca s-a folosit de teren ? multumesc,
Buna ziua, trebuie sa va plateasca arenda pana la data vanzarii.