Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua!Unde pot reclama un Administrator al unei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua!Unde pot reclama un Administrator al unei Asociatii ...

Buna ziua!Unde pot reclama un Administrator al unei Asociatii de Proprietari de bloc.daca consider ca costurile anveloparii blocului sunt exagerat de mari si as dori sa fie verificat modul de calcul ?
Conform art. 28 din legea 196/2018, prima data reclamatia o faceti la presedintele de asociatie, administratorul fiind doar un angajat, apoi puteti reclama la primarie la compartimentul care se ocupa de asociatii, conform art. 102 din aceeasi lege.
[ link extern ]
Initial solicitati clarificari la presedintele de asociatie,adresati contestatie la valoarea impusa in lista lunara de intretinere
Presedintele de asociatie are obligtaia legala sa raspunda in termen de 10 zileContractul d eprestari servicii cu reabilitarea au fost asumate intre executant si presedintele de asociatie care este factor decizional
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta executionala
Merci, Claudiu !
?
~ Conținut șters la cerere ~