Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua si ,,La multi ani!\". Adresez o intrebare cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua si ,,La multi ani!". Adresez o intrebare cu multumiri ...

Buna ziua si ,,La multi ani!". Adresez o intrebare cu multumiri anticipate pentru un eventual raspuns. Sunt angajat la un liceu tehnologic in functia de muncitor calificat de intretinete de peste 20 de ani. Aceasta unitate are peste 40 de sali de studiu inclusiv laboratoare si sali de sport. In subordinea unitatii mama se mai afla o scoala generala,4 gradinite,o gradinita cu program prelungit si o scoala cu invatamant simultan. Intrebarea la care as dori raspuns este: este legal ca o singura norma de munca sa acopere intretinerea la peste 40 de sali de studiu? Inca o remarca : in momentul angajarii eram 3 muncitori de intretinere. Multumesc!
Vedeți Ordinul nr. 3.250 din 12 februarie 1998privind criteriile de normare a personalului didactic auxiliar din învăţământul preuniversitar de stat
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc dar muncitorul de intretinere face parte din personalul nedidactic.
Rog din suflet un raspuns !