avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua.Am ieșit la pensie cu data de 11.07.22 la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua.Am ieșit la pensie cu data de 11.07.22 la limita de ...

Buna ziua.Am ieșit la pensie cu data de 11.07.22 la limita de vârstă și am lucrat in continuare până azi.daca lichidez azi pot depune cerere de recalculare a pensiei pt.aceste 6 luni?va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: DORCAR , utilizator 19:10, 13 Ianuarie 2023
Puteti depune cerere de recalculare pensie la CJP anexand documente cu veniturile obtinute.
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara, sunt pensionat la limita de vârstă de două luni. ... ludovicbutnaru ludovicbutnaru Pensie din Germania. Bună seara, Sunt pensionat la limita de vârstă de două luni. Am lucrat legal în Germania un an și jumătate. Aș dori să știu ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei pt.medicii radiologi anyf anyf Aș dori să știu dacă medicii radiologi,pensionați pentru limită de vârstă,beneficiază de recalcularea pensiei,potrivit Legii recente-iulie 2016. (vezi toată discuția)
Buna ziua, numele meu este dumitrescu viorica, din ramnicu vacea, ... vioricadumitrescu vioricadumitrescu Buna ziua, Numele meu este Dumitrescu Viorica, din Ramnicu Vacea, 64 ani si 4 luni, pensionara. As dori o informatie referitoare la pensia pentru anii ... (vezi toată discuția)