Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua.În 17 august 2022 am împlinit 65 ani . ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua.În 17 august 2022 am împlinit 65 ani . În aceiași ...

Bună ziua.În 17 august 2022 am împlinit 65 ani . În aceiași zi am depus dosarul de pensionare la casa de pensii Timișoara.Am mai lucrat până la 1 noiembrie zi în care mi sa făcut lichidarea.Cu o săptămână înainte de a face lichidarea am primit decizia de pensie cu suma de 1386 lei . În ianuarie 2023 pensia a venit cu o mărire de 12.5% adică o valoare de 1560 lei. Doresc să menționez că nu am primit ajutorul de stat de 800 lei care se dau în două tranșe pe anul în curs și nici card pentru cei 250 lei la două luni.Unde pot să mă adresez pentru aceste drepturi deoarece casa de pensii spun că nu primesc deoarece am avut acele venituri de salariu și de lichidare din 2022 .Mulțumesc. EVENTUAL DACĂ POT CONTACTA PE CINEVA CARE SĂ MĂ AJUTE
Manuela Rășină, administrator
Bună ziua. Doamna Manuela Rășină (administrator),pot primi un răspuns la întrebarea pusă ?Am înțeles că sunt mai multe persoane în aceiași situație în care sunt și eu. Mulțumesc .

timisoara viorel a scris:

Bună ziua.În 17 august 2022 am împlinit 65 ani . În aceiași zi am depus dosarul de pensionare la casa de pensii Timișoara.Am mai lucrat până la 1 noiembrie zi în care mi sa făcut lichidarea.Cu o săptămână înainte de a face lichidarea am primit decizia de pensie cu suma de 1386 lei . În ianuarie 2023 pensia a venit cu o mărire de 12.5% adică o valoare de 1560 lei. Doresc să menționez că NU am primit ajutorul de stat de 800 lei care se dau în două tranșe pe anul în curs .Unde pot să mă adresez pentru aceste drepturi deoarece casa de pensii spun că nu primesc deoarece am avut acele venituri de salariu și de lichidare din 2022 .Mulțumesc. EVENTUAL DACĂ POT CONTACTA PE CINEVA CARE SĂ MĂ AJUTE ÎN ACEASTĂ PROBLEMĂ mă poate contacta la nr. 0727284850

timisoara viorel, utilizator
???
timisoara viorel, utilizator