Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara!Sunt cadru militar!Inainte sa intru in MApN ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara!Sunt cadru militar!Inainte sa intru in MApN am lucrat ...

Buna seara!Sunt cadru militar!Inainte sa intru in MApN am lucrat in civilie si am avut grupa a doua cu 3 luni la an!Am cautat societatea respectiva dar nu mai este a luat un patron arhiva am platit si mi-a dat o adeverinta pt cei 6 ani lucrati in civilie si mi-a acordat grupa a doua!Intrebarea este daca vreau sa ies la pensie se iau in calcul si grupele din civilie?Va multumesc!
La calculul pensiei si a varstei de pensionare se are in vedere si partea de civilie.