Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva-ul este deductibil?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva-ul este deductibil?

Important

firma cod activitate transport rutier de marfuri cod caen 4941
prezinta factura combustibil cu bon fiscal, si alte facturi cu plati banca ,are foaie parcurs pt factura platita prin banca iar la factura platita chas nu are foaie de parcurs.
intrebare la factura platita chas tva este deductibil daca are factura
george-neagu, moderator
da sigur daca e vehicul rutier motorizate având o masă totală maximă autorizată care depășește 3.500 kg sau mai mult de 9 scaune, inclusiv scaunul șoferului.
firma face transport marfuri rutiere cu tirul pe factura este trecut numele delegatului,date din buletin ,numarul tirului
factura nu este semnata de primitor si are valoare de 4300 lei,factura cuprinde tva dar bonul fiscal doar valoarea fara
denumirea produsului ,si tva,,am voie sa deduc tva si cit? multumesc