Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... SENTINTA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

SENTINTA

BUNA ZIUA.VA ROG DACA MA PUTETI AJUTA CU UN RASPUNS.AM CASTIGAT UN PROCES IN ITALIA IMPOTRIVA SEFULUI MEU PT HARTUIRE SEXUALA.A FOST CONDAMNAT LA UN AN SI DOUA LUNI DE INCHISOARE CU SUSPENDARE SI PLATA UNOR DAUNE MORALE DE 5000 DE EURO.PROCESUL S-A INCHEIAT PE 9 IUNIE 2009,SENTINTA A FOST DEPUSA PE 30 SEPTEMBRIE DAR NICI PANA ASTAZI NU AM PRIMIT NIMIC.CE MA SFATUITI SA FAC?VA MULTUMESC.
Va propun sa contactati un avocat (unul italian ar fi cel mai bine), care poate sa va dea detalii cum se poate trece la executare silita.
Va trebui sa executati silit hotararea cu privire la daunele morale.
Pentru a fi reprezentata in Italia este bine sa va adresati anui avocat italian.
V-ar costa mult mai mult sa gasiti unul in tara si sa se ocupe de cazul dvs de acolo.

avocat Claudiu Lascoschi
AM FACUT-O SI PE ASTA.DAR CEEA CE MI-A SPUS NU AM AUZIT IN VIATA MEA.SI ANUME;CA SENTINTA ABIA ACUM A RAMAS DEFINITIVA SI TREBUIE SA TREACA 2 LUNI PENTRU A VEDEA DACA ACUZATUL VA FACE RECURS.AM TERMINAT UN LICEU TEHNIC DAR NU AM AUZIT IN VIATA MEA DE RECURS DUPA O SENTINTA DEFINITIVA.
@andreeasarbu24, scrierea cu majuscule a mesajelor contravine regulamentului de postare . Va rog sa reeditati mesajele. Va multumesc.
probabil la italieni acesta este termenul pt ca sa ramana definitiva inauntru caruia se poate face recurs