Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pe talonul de plată al lunii ianuarie 2023, pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pe talonul de plată al lunii ianuarie 2023, pensie limită de ...

Ajutor financiar pentru pensionari în funcție de cuantumul pensiei.
Pe talonul de plată din luna ianuarie 2023, pensie limită de vârstă, nu apare suma de 300 lei, eu având pensia acum, după majorarea cu 12,5% > 2821 lei - 82 lei impozit = 2739 lei (mă încadrez între 2001-3000 lei > 600 lei pe anul 2023). Ce trebuie să fac pentru a primi această sumă (1/2) acum și cealaltă jumătate în octombrie 2023 ? Mulțumesc anticipat.
acivic, utilizator