Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Sunt pensionar la limita de virsta din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Sunt pensionar la limita de virsta din luna octombrie ...

Bună ziua. Sunt pensionar la limita de virsta din luna octombrie 2022 ,am lucrat pina în data de 21. 12.2022. În luna ianuarie 2023 am primit prima pensie ,dar nu am primit și eu cei 300 RON. Ca ajutor dacă ai pina 3000,menționez ca pensia pe 2 luni am primit-o în decembrie,iar acum în ianuarie am primit pensia normala dar fără acel ajutor care sa dat la cei pina în 3000.Imi puteți spune de ce nu am primit și eu acel ajutor de 300 RON. Vă multumesc anticipat
Va trebui sa intrebati la CJP.