Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce trebuie sa fac daca firma care mi-a montat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce trebuie sa fac daca firma care mi-a montat panourile fotovoltaice ...

Ce trebuie sa fac daca firma care mi-a montat panourile fotovoltaice pe acoperiș și mi-a deteriorat acoperișul de la terasa refuza sa repare stricăciunile.
Aveti probe indubitabile ca anagajatii firmei au deteriorat terasa imobilului de locuit in comun?
Initial,notificati oficial firma care a instalat panourile cu obligatia remedierii pagubelor produse-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta