Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Izolație defectuoasă
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Izolație defectuoasă

Bună ziua
Vecinii de la etajul superior au o problemă la geamul termopan montat in balcon.pe suprafața unde este montat glaful se scurge apă de ploaie si se infiltrează in tavanul balconului meu si pe peretele dintre bhcătarie ai balcon a cazut tot pa a la placa.refuza sa repare nici nu vor sa auda .ce potsafac in aceasta sit.dat fiindfaptul ca asigurarea nu acopera infiltratiile de apa .
Va multumesc.
Buna ziua,
II notificati prin avocat ca o sa va adresati instantei pentru recuperarea daunelor produse, in conformitate cu Legea 196/2018 si codul civil.( stie avocatul ce sa scrie in notificare).
Notificati oficial proprietarul imobilului sa dispuna remedierea deficientelor -sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta +daune care sa acopere prejudiciile generate de infiltratii
mulltumesc