Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care este competenta materiala si teritoriala in ceea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care este competenta materiala si teritoriala in ceea ce priveste ...

Care este competenta materiala si teritoriala in ceea ce priveste conflictele individuale de munca si care este termenul de contestatie avand in vedere modificarile aduse la Legea dialogului social?
Adica ce se mentioneaza in deciziile interne de modificare/incetare a contrctului individual de munca la capitolul : "Împotriva prezentei, se poate face contestație în termen de ...... " Multumesc!
Competenta teritoriala : instanta in raza careia isi are sediul , domiciliul sau resedinta , reclamantul.

Competenta materiala :
[ link extern ]

Termene: vedeți art.268 C.mun.
Cornel Vasile, Consilier juridic