Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara! Am o nelămurire! Primarul comunei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara! Am o nelămurire! Primarul comunei noastre susține ...

Bună seara! Am o nelămurire! Primarul comunei noastre susține ca indiferent dacă locuiește cineva sau nu unde este locuință se achita gunoiul pt o persoana! Care este legea unde obliga plata unui serviciu în condițiile în care nu se beneficiază! Va mulțumesc anticipat!
Nu este vorba despre lege ci despre HCLM
Alesii neamului pentru a asigura fonduri la bugetul local ca sa-si asigure indemnizatiile lunare impun obligatii fiscale in detrimentul proprietarilor de bunuri imobile,taxa habitat,taxa fosa septica,etc
Nu este vorba despre lege ci despre HCLM
Alesii neamului pentru a asigura fonduri la bugetul local ca sa-si asigure indemnizatiile lunare impun obligatii fiscale in detrimentul proprietarilor de bunuri imobile,taxa habitat,taxa fosa septica,etc
Ca sa fie mai clar, raspunsul la intrebare il gasiti la Consiliul local al localitatii.
Trebuie sa va informati de hotararea luata in CL, in aceasta privinta. Probabil ca nu sunteti singura in aceasta situatie, asa ca, mergeti la Primarie, solicitati raspunsuri scrise.
Succes!