avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara! Am o nelămurire! Primarul comunei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara! Am o nelămurire! Primarul comunei noastre susține ...

Bună seara! Am o nelămurire! Primarul comunei noastre susține ca indiferent dacă locuiește cineva sau nu unde este locuință se achita gunoiul pt o persoana! Care este legea unde obliga plata unui serviciu în condițiile în care nu se beneficiază! Va mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 12:41, 21 Ianuarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este vorba despre lege ci despre HCLM
Alesii neamului pentru a asigura fonduri la bugetul local ca sa-si asigure indemnizatiile lunare impun obligatii fiscale in detrimentul proprietarilor de bunuri imobile,taxa habitat,taxa fosa septica,etc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este vorba despre lege ci despre HCLM
Alesii neamului pentru a asigura fonduri la bugetul local ca sa-si asigure indemnizatiile lunare impun obligatii fiscale in detrimentul proprietarilor de bunuri imobile,taxa habitat,taxa fosa septica,etc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ca sa fie mai clar, raspunsul la intrebare il gasiti la Consiliul local al localitatii.
Trebuie sa va informati de hotararea luata in CL, in aceasta privinta. Probabil ca nu sunteti singura in aceasta situatie, asa ca, mergeti la Primarie, solicitati raspunsuri scrise.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa pe habitat ch_mi ch_mi Daca o persoana isi are domiciliul legal la o adresa dar ,in fapt, locuieste la o alta adresa,la care dintre cele doua adrese trebuie sa plateasca taxa anuala ... (vezi toată discuția)
Atributii primarie eugen bellei eugen bellei Sunt posesorul unei case de vacanta,pe malul lacului Cincis.Apele reziduale sunt colectate , de o fosa septica necorespunzatoare,ca urmare in 2009 de la ... (vezi toată discuția)
Anulare taxa locala florentin65 florentin65 Primarul comunei a emis o DISPOZITIE prin care stabileste o taxa locala pentru colectarea gunoiului, fara a fi discutata in CONSILIUL LOCAL, pe motiv ca este ... (vezi toată discuția)