Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cu ce se sanctioneaza conducerea unui autovehicul pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cu ce se sanctioneaza conducerea unui autovehicul pe drumuri ...

Cu ce se sanctioneaza conducerea unui autovehicul pe drumuri publice daca numarul de inmatriculare este acoperit de frunze / noroi / zapada sau daca este montat dispozitiv pentru acoperirea numarului de inmatriculare incat acesta nu poate fi citit?
În primul caz 2 puncte amenda minim, în al doilea 9.