Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua Expun următoarea nelămurire: Persoana ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua Expun următoarea nelămurire: Persoana fizica ,Posesor ...

Buna ziua

Expun următoarea nelămurire:

Persoana fizica ,Posesor camion MMTA 10 TONE. Înmatriculat în România.
Dețin următoarele documente ale camionului:

Talon,
CIV,
asigurare RCA valabilă,
verificare tahograf analogic valabilă,
toate documentele pe numele proprietarului persoana fizica.
Proprietarul este același cu șoferul, și este posesor permis conducere categoria A,B,C,C+E:

Pe lângă cele de mai sus, ce fel de documente sunt necesare pentru a putea transporta de la un depozit de materiale de construcții, la locuința-locuintele personale, materiale și produse cumpărate pentru uz personal.(interes personal). Nu neapărat de la depozit de materiale.

Nu incerc in nici un fel interpretarea legii sau ocolirea ei.

Acesta este autovehicolul pe care îl am în posesie și as vrea sa mă deplasez cu el legal.

Mulțumesc pt răspunsuri.
ar mai fi rovinieta si licenta de transport: [ link extern ]