Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună! Cum pot face incadrarea unui angajat in functia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună! Cum pot face incadrarea unui angajat in functia de manager ...

Bună!

Cum pot face incadrarea unui angajat in functia de manager (domeniu call-center/BPO) cand persoana in cauza nu are studii superioare, nu a absolvit liceul (implicit, nu are diploma de bac) dar are un certificat pentru cod cor 351101?
De menționat că are experiență și acesta susține că întotdeauna a fost angajat (10 ani) cu același cod COR.
Emilian101101, utilizator
In baza certificatului se poate angaja.
Super, multumesc frumos.
Mai sunt si alte detalii pentru a face managerul meu din HR sa inteleaga ca 351101 este un cod eligibil pentru rol in management?
Nu cred ca este un cod eligibil pentru management ...351101 - operator calculator electronic si retele
În regulă.
Se poate angaja cu cod cor 351101 dar acel cod nu este eligibil pentru roluri în management.
Dacă dăm la o parte acel certificat și cod, ce alt cod poate fi folosit pentru încadrare în management?

Cornel Vasile a scris:

Nu cred ca este un cod eligibil pentru management ...351101 - operator calculator electronic si retele

Cod 112029 - manager