avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună! Cum pot face incadrarea unui angajat in functia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună! Cum pot face incadrarea unui angajat in functia de manager ...

Bună!

Cum pot face incadrarea unui angajat in functia de manager (domeniu call-center/BPO) cand persoana in cauza nu are studii superioare, nu a absolvit liceul (implicit, nu are diploma de bac) dar are un certificat pentru cod cor 351101?
De menționat că are experiență și acesta susține că întotdeauna a fost angajat (10 ani) cu același cod COR.
Ultima modificare: Duminică, 22 Ianuarie 2023
Emilian101101, utilizator
Cel mai recent răspuns: Emilian101101 , utilizator 10:06, 23 Ianuarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In baza certificatului se poate angaja.
Super, multumesc frumos.
Mai sunt si alte detalii pentru a face managerul meu din HR sa inteleaga ca 351101 este un cod eligibil pentru rol in management?
Nu cred ca este un cod eligibil pentru management ...351101 - operator calculator electronic si retele
În regulă.
Se poate angaja cu cod cor 351101 dar acel cod nu este eligibil pentru roluri în management.
Dacă dăm la o parte acel certificat și cod, ce alt cod poate fi folosit pentru încadrare în management?

Cornel Vasile a scris:

Nu cred ca este un cod eligibil pentru management ...351101 - operator calculator electronic si retele

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cod 112029 - manager

Alte discuții în legătură

Studii necesare - manager proiect informatic - cod cor 251206 andrei_tatu andrei_tatu Am o intrebare legata de studille necesare pentru functia \"Manager de Proiect Informatic\" (Cod COR: 251206). Sunt absolut necesare studii superioare pentru ... (vezi toată discuția)
Cod cor pentru pozitie de conducere cu studii medii laurafrincu laurafrincu Buna ziua. Am nevoie de ajutor, va rog. Lucrez la o firma privata de aprope 2 ani, si in acest timp am promovat la o functie de conducere, respectiv Serial ... (vezi toată discuția)
Cum poti sa incadrezi un angajat fara diploma de bac? ANCA CLARITECH ANCA CLARITECH Cum poti sa incadrezi un angajat fara diploma de bac? Este vorba despre activitatea de tehnician retele telecomunicatii. Daca angajatul nu are diploma de bac, ... (vezi toată discuția)