avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca la 16 ani și 6 luni sunt insarcinata,iar iubitul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca la 16 ani și 6 luni sunt insarcinata,iar iubitul meu are ...

Daca la 16 ani și 6 luni sunt insarcinata,iar iubitul meu are 22 de ani poate avea probleme dacă părinții depun plângere?Si care ar fii motivul pentru care se poate face plângere?
Menționez că părinții nu sunt de acord în niciun fel cu această relație.
Noi(eu și iubitul meu)ne asumam responsabilitatea sa crestem copilul și vrem sa ne mutam împreună .
Accept orice fel de răspunsuri,va mulțumesc!!!!
Ultima modificare: Marți, 24 Ianuarie 2023
Yanaaaa, utilizator

Alte discuții în legătură

Minora gravidă...penal? Secmanc Secmanc Eu și iubita mea in vârstă de 16 ani ne-am dorii sa ne mutam împreună .. dar părinți ei nu o lasa și nu acceptă relatia noastră care merge înainte ... (vezi toată discuția)
Minora vreau sa plec de acasă.. pot? Suricottera Suricottera Am vârsta de 16 ani iar iubitul meu de 22 suntem într-o relație de 2 ani de zile și din mai multe motive ne-am dorii sa ne mutam împreună problema è ... (vezi toată discuția)
16 ani gravidă Alexandra91301 Alexandra91301 Bună seara. Am vârstă de 16 ani în septembrie fac 17, eu și cu iubitul meu in vârstă de 22 de ani avem o relație de 2 ani de zile dintre care 1 un pe ... (vezi toată discuția)