avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit la pensie ...

Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit la pensie in 2005 cu o vechime de 36 de ani pe decizia de pensionare ca urmare a calcularii vechimii functie de grupele de munca ,a cotizat ulterior la sistemul public de pensii timp de 17 ani .Cand poate beneficia si de o pensie civila si in ce conditii ?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 10:10, 1 Februarie 2023
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
La implinirea varstei de 65 ani veti putea beneficia de pensie si din sitemul public.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La ce data poate beneficia de pensie? petro250 petro250 Buna ziua, O persoana de sex masculin, nascut la data de 01.05.1954, cu o vechime in munca de 36 ani, 5 luni, 4 zile, din care 14 ani, 9 luni, 17 zile ... (vezi toată discuția)
Pensie militara si civila damiani damiani Bună ziua, Am rugămintea sa mă ajutați cu info legate de pensie (militară+civilă). Soțul meu, născut in 1964, a făcut 2 ani de armata, 4 de scoală ... (vezi toată discuția)
Pensie civila + pensie militara IstratiEvelina IstratiEvelina Buna ziua, Sunt nascut in luna iunie 1957 si am lucrat 13 ani in conditii speciale (grupa 1) la Sidex, 9 ani si 3 luni in Ministerul de Interne in conditii ... (vezi toată discuția)