Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit la pensie ...

Un cadru militar nascut in luna 9 a ,anul 1961 ,iesit la pensie in 2005 cu o vechime de 36 de ani pe decizia de pensionare ca urmare a calcularii vechimii functie de grupele de munca ,a cotizat ulterior la sistemul public de pensii timp de 17 ani .Cand poate beneficia si de o pensie civila si in ce conditii ?
~ Conținut șters la cerere ~
La implinirea varstei de 65 ani veti putea beneficia de pensie si din sitemul public.