avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1887 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara Va rog sa ma ajutați într o problema . ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara Va rog sa ma ajutați într o problema . Anul trecut ...

Bună seara
Va rog sa ma ajutați într o problema .
Anul trecut am aflat ca mi sa preluat identitatea în mediul online (rețea socializare ),nu am aflat de către cine .
Au fost trimise diverse mesaje în numele meu ,la diferite persoane din lista mea de prieteni .
Când am aflat nu prea am știu ce masuri pot lua , asa ca am decis sa reduc din prietenii mei virtuali și am schimbat numele .
Ca sa aflu anul acesta ,tot asa ,mesaje trimise în numele meu ,cu numele nou ,difera doar o litera (nu îmi explic )
Soțul meu a primit anumite foto cu conversații dintre mine și o persoana de sex masculin ,( de la soția domnului ) ,iar doamna popularizeze foto ,verbal cât și în mediul virtual .
Rugămintea mea ar fi următoarea: ce demersuri legale a și putea înainta persoanei ,pentru denigrarea imaginei și reputației mele ???
Mulțumesc pentru un eventual răspuns și îndrumare.
Cel mai recent răspuns: Lara m lara , utilizator 00:33, 27 Ianuarie 2023
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hartuire minor dragalinamihaela dragalinamihaela Am o fata de 17 ani care e agresata pe facebook cu tot felul de mesaje urate si comentarii la fotografii foarte injositoare si nu stiu cum sa intervin.Eu sunt ... (vezi toată discuția)
Calomnie Cris_yug Cris_yug Buna ziua! Ma confrunt cu o problema! O doamna ma acuza de insulta si calomnie...nu am discutat cu doamna respectiva niciodata, insa referitor la persoana ... (vezi toată discuția)
Abuz prin site de socializare Georgian2all Georgian2all Buna seara. Supun atentiei dumneavoastre o problema ivita in urma postarii unei fotografii, cat se poate de decenta, pe un site de socializare. Fotografia in ... (vezi toată discuția)