Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara Va rog sa ma ajutați într o problema . ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara Va rog sa ma ajutați într o problema . Anul trecut ...

Bună seara
Va rog sa ma ajutați într o problema .
Anul trecut am aflat ca mi sa preluat identitatea în mediul online (rețea socializare ),nu am aflat de către cine .
Au fost trimise diverse mesaje în numele meu ,la diferite persoane din lista mea de prieteni .
Când am aflat nu prea am știu ce masuri pot lua , asa ca am decis sa reduc din prietenii mei virtuali și am schimbat numele .
Ca sa aflu anul acesta ,tot asa ,mesaje trimise în numele meu ,cu numele nou ,difera doar o litera (nu îmi explic )
Soțul meu a primit anumite foto cu conversații dintre mine și o persoana de sex masculin ,( de la soția domnului ) ,iar doamna popularizeze foto ,verbal cât și în mediul virtual .
Rugămintea mea ar fi următoarea: ce demersuri legale a și putea înainta persoanei ,pentru denigrarea imaginei și reputației mele ???
Mulțumesc pentru un eventual răspuns și îndrumare.
~ Conținut șters la cerere ~