avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1287 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Spatiu comercial între case locuite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Spatiu comercial între case locuite

Bună ziua, De anul trecut din primăvară, cineva a cumpărat casa vecina. A construit un Drive thru și la gardul cu mine a construit o hala mare, care va deveni La doi pași, mai are și o ușă în spate care este transparenta și se vede pana în casa. Gardul lui fiind de 1,6 m.
Întreb, are voie sa facă asa ceva, adică magazinul? Ce pot face în aceasta situație.

Alte discuții în legătură

Reparatie spate casa jenicaprod jenicaprod Vecinul meu are casa construita cu spatele pe mejdina vis-a-vis de casa mea. De cand a construi casa spatele nu l-a reparat niciodata. La ora actuala arata ... (vezi toată discuția)
Gard vecini teocris72 teocris72 buna ziua,am si eu o intrebare .Am cumparat o casa anul trecut in octombrie ,casa nou construita ,inceputa constructia din 2011.sunt 5 case la fel ,construite ... (vezi toată discuția)
Degradarea locuintei din cauza apei pluviale dirijata dupa gardul vecinului catrinela123 catrinela123 vecinul meu a construit un gard din bca de cca 2 ,5 m analtime la distanta de 40 cm de casa mea gardul fiind pe 1/2 din terenul meu direct sub streasina ... (vezi toată discuția)