Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună dimineața! Referitor la ajutorul de 1400 lei pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună dimineața! Referitor la ajutorul de 1400 lei pe an acordate ...

Bună dimineața! Referitor la ajutorul de 1400 lei pe an acordate familiilor vulnerabile. Mama este văduvă cu o pensie de 1600 lei locuiește în aceiași casa cu fratele meu. Mama la parter și fratele la etaj. Pana sa moara tata, contorul de la electrica a fost pe numele tatălui. După deces fratele la trecut pe numele lui. Menționez ca fiecare este înregistrat la primărie cu poziție separata, cu număr de casa separat fiecare. Plătesc impozitul separat fiecare. Deci, cum se poate ca Mama sa beneficieze de acest ajutor? Multumesc
Depune cere si documente justiifcative pentru acordare ajutor