Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna dimineata! Unde trebuie sa se depuna cerea si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna dimineata! Unde trebuie sa se depuna cerea si documentele ...

Buna dimineata! Unde trebuie sa se depuna cerea si documentele justiifcative pentru acordare ajutor? Personalul de la Oficiul Poștal din localitate insista ca nu știu nimica și nu au fost informate cu privire la aceste carduri de energie in valoare de 1400 lei pentru persoanele vulnerabile?
Documentele necesare acordarii ajutorului,se depun la primăria pe raza căreia are locuința solicitantul, astfel:
-personal
-electronic
-transmis prin poștă
Persoanele care vor utiliza formularul de cerere-declarație pe propria raspundere în format electronic de tip PDF inteligent, îl vor putea completa direct pe calculatorul personal, și ulterior: îl pot lista, semna și apoi depune/transmite prin poșta catre primărie;,îl pot semna electronic ori scana, după caz, și transmite electronic catre primarii