Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum trebuie sa procedez?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum trebuie sa procedez?

un vecin a placat cu polistiren pertele lui care este limita proprietatii mele ,fara acordul meu si o parte din acest perete este peste casa mea iar eu nu mai pot inlocui tabla de pe casa pentru ca a tras tabla sub polistiren si mai are si o streasina care este circa 70 de centimetri peste casa si curtea mea si o usa prin care iese direct pe casa mea,de pe streasina curge apa pe casa mea.cum pot sa-l determin sa-si dea jos streasina care este deasupra proprietatii mele si polistirenul prin care mi-a micsorat curtea.streasina,asa a fost construita casa acum vre-o 50 de ani.
Notificare apoi actiune civila pe rolul instantei obligatie de a face.
el sustineca asa a cumparat casa, iar in ce priveste polistirenul, are voie sa placheze cu polistiren pentru ca este peretele lui si nu are nevoie de nici o autorizatie.