Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa de salubritate pentru locuinta nelocuita?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa de salubritate pentru locuinta nelocuita?

Bună ziua! Vă rog sa mă lămuriți în urmatoarea problema: am doua proprietati: un apartament la oras si o casa la tara. De 2 ani nu mai locuiesc în apartament,am facut cerere la asociatie,suntem scosi de la nr persoane (aparem zero) ,platim taxa de salubrizare la comuna ,dar aparem si la oras cu taxa de salubrizare. Am facut sesizare, am prezentat actele doveditoare cerute ,dar nu mi s-a anulat, motivând că nu am mutatie, fară a ni se preciza legea sau hotărârea conform careia ni se impune aceasta taxa .Cum este corect: să plătim taxa de salubrizare pentru ambele proprietati sau doar pentru cea în care locuim,desi nu avem mutatie? Vă mulțumesc!
george-neagu, moderator
Vă rog, chiar nu poate nimeni să mă ajute?

george-neagu, moderator