Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Azi am predat ceea ce ni s-a cerut de firma care se va ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Azi am predat ceea ce ni s-a cerut de firma care se va ocupa ...

Azi am predat ceea ce ni s-a cerut de firma care se va ocupa de administrarea blocului nostru,dintre locatarii existenti nu s-a oferit nimeni sa mai continue aceasta activitate,deci a fost singura solutie.
Firma care ne-a preluat gestiunea si activitatea prin contract are drept de semnatura pentru platile pe care le va face prin contul nostru bancar,sau platile vor fi facute de presedintele ramas in functie ?
dintre locatarii existenti nu s-a oferit nimeni sa mai continue aceasta activitate,

Exercitarea responsabilitatii de administrator de imobil,conform dispozitii in vigoare este permisa numai persoanelor fizice sau juridice care detin atestat profesional
Platile in numele asociatiei de proprietari pot fi realizate si de catre adinistratorul de imobil
De obicei presedintele de asociatie este cel care reprezinta asociatia in relatiile cu tertii. Banca va decide ce alte acte de imputernicire trebuie facute, pentru avizarea platilor facute de acea firma, in numele asociatiei dvs. Trebuie discutat cu banca.