Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara. va rog sa ma ajutati cu urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara. va rog sa ma ajutati cu urmatoarea "speta" : avem ...

Buna seara. va rog sa ma ajutati cu urmatoarea "speta" : avem un S.A. unde consiliul de administratie hotaraste in data de 03.02.2023 (data deciziei), ca incepand cu data de 01.01.2023 (!!!) modifica salariile de incadrare ale angajatilor. Intrebare: transmiterea in Revisal si termenul de 20 zile lucratoare de la data producerii modificarii (termen prevazut in HG 905/2017 privind REGES) se refera la data de la care se modifica salarul de incadrare adica 01.01.2023 sau data deciziei consiliului de administratie care este 03.02.2023 ? Multumesc.
De la data modificarii .. adica, de la 01.01.2023.