avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara. va rog sa ma ajutati cu urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara. va rog sa ma ajutati cu urmatoarea "speta" : avem ...

Buna seara. va rog sa ma ajutati cu urmatoarea "speta" : avem un S.A. unde consiliul de administratie hotaraste in data de 03.02.2023 (data deciziei), ca incepand cu data de 01.01.2023 (!!!) modifica salariile de incadrare ale angajatilor. Intrebare: transmiterea in Revisal si termenul de 20 zile lucratoare de la data producerii modificarii (termen prevazut in HG 905/2017 privind REGES) se refera la data de la care se modifica salarul de incadrare adica 01.01.2023 sau data deciziei consiliului de administratie care este 03.02.2023 ? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:18, 5 Februarie 2023
De la data modificarii .. adica, de la 01.01.2023.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hg 905/2017 mrac mrac Buna seara! Am o nelamurire cu privire la transmiterea in Revisal a actelor aditionale; potrivit Hg. 905/ 2017 modificarea functiei si a altor elemente se ... (vezi toată discuția)
Operare revisal Daliborka Daliborka Buna seara, Incepand cu 01 aprilie 2018 modificarea salariului se poate modifica retro cu 20 zile lucratoare in revisal?sau nu? (vezi toată discuția)
Modificare salariu din 01.01.2018 larisalaly larisalaly Buna ziua, Legat de modificarea salariului brut in contextul mutarii contributiilor de la S la A am inteles, avem timp pana pe 31 martie 2018 dar Daca am ... (vezi toată discuția)