Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, ce șanse sunt sa rezolv o problema cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, ce șanse sunt sa rezolv o problema cu vecinii de ...

Buna ziua . ce șanse sunt sa rezolv o problema cu vecinii de deasupra . nu respecta orele de liniște . copilul tropăie , aruncă bile pe parchet , inclusiv la ora . 23 . ziua nu mai zic nici o șansă să fie liniște. înțeleg că e copil dar i- am rugat că măcar orele de liniște să le respecte. . e adevărat că blocul e nou cu pereți subțiri .nu reușim să ajungem la o înțelegere . eu am un cățel Bichon și ei mă acuză că îmi latră câinele asta după ce i- am rugat să facă liniște. câinele meu nu latră decât în situațiile în care vine cineva la ușă sau aude zgomotele produse de ei. ce șanse am daca fac reclamație la poliție? având în vedere că am câine .
Viata la bloc nu este pe cat d eroza si de linistita ne dorim
Unii vecini au copii,altii animale de companie si locuiesc in imobile cu izolatie fonica slaba
Detinerea de animale de companie in bloc este problema delicata deoarece exista orase unde autoritatile locale impun anumite conditii de detinere ,respectiv acordul vecinilor
Aveti mai multe variante ,printre are incercati si izolarea fonica a apartamentului,
Completati o plangere scrisa la politie, in care scrieti toate detaliile, inclusiv ca nu sunt respectate orele de liniste. Eventual faceti niste inregistrari cand galagia e mai mare, ca sa va puteti sustine afirmatiile.