Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Un salariat care in a treia luna de la data angajarii ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Un salariat care in a treia luna de la data angajarii ...

Buna Ziua
Un salariat care in a treia luna de la data angajarii aduce un concediu medical cod 01. La angajare a prezentat si o adeverinta cu stagiu de cotizare de la fostul angajator , dovada ca a realziat venituri in ultime 12 luni. Stagiu de cotizare minim de 6 luni este dovedit cu vechime d e 3 luni in firmea noastra si adeverinat de la ultimul loc de munca. Baza de calcul o iau doar cu veniturile realziate la noi in cele 3 luni nu iau in calcul si veniturile realziate la fostul angajator nu?
Multumesc
ana-cer, moderator
In baza de calcul se au in vedere veniturile brute realizate in cele 6 luni anterioare, deci si cele de la fostul angajator.