Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog sa-mi da-ti raspundeti AM MOȘTENIT O CASA DE ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog sa-mi da-ti raspundeti AM MOȘTENIT O CASA DE LA MAMA ...

Va rog sa-mi da-ti raspundeti

AM MOȘTENIT O CASA DE LA MAMA
AM ROL FISCAL
SUNT UNIC MOSTENITOR
IN ACEASTA CASA A FOST TOLERATĂ SA TRĂIASCĂ ȘI SĂ LOCUIASCĂ O SORA VITREGĂ ÎMPREUNĂ CU SOTUL EI
CASA ARE 2 CORPURI

Un CORP 2 CAMERE
Al 2 corp unde era magazie
sora vitrega cu sotul ei
a amenajat 2 CAMERE
DUPĂ DECESUL MAMEI EU I-AM TOLERAT
NU AM FĂCUT CADASTRUL

DACĂ FAC CADASTRU LA TEREN ȘI TOATA CASA CU CELE 2 CORPURI

SI EI NU SUNT DE ACORD

CE VARIANTE AM EU CA PROPIETAR???
- sa fac cadastrul la case si teren ?

CE ZICE LEGEA PENTRU RUDE TOLERATE CARE AU
AMENAJAT 2 CAMERE
( PENTRU TRAIUL SI CONFORTUL LOR)

- NU AM ÎNCHEIAT CU EI NICI UN CONTRACT ..DE NICI UN FEL
- NU AM NICI UN ACORD SCRIS SAU VERBAL CU EI
nu sunt de acord cu ce? specificati ce intelegeti prin "au amenajat"