Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, as dori sa stiu ce cod COR este corect sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, as dori sa stiu ce cod COR este corect sa folosesc ...

Buna ziua, as dori sa stiu ce cod COR este corect sa folosesc pentru pozitia de Key Account Manager? nu am gasit in COR, multumesc.
Nici functia respectiva nu este in COR , asa ca nu aveti ce cod cor sa folositi.
Nu exista in COR aceasta pozitie. Pozitiile in engleza nu pot fi adaptate mereu pe COR-ul din Romania, dar puteti adapta cu ceva asemanator, in functie de sarcinile postului, domeniul de activitate al firmei. As propune: 243104- manager produs sau 121125 - manager financiar.
In fisa de post puteti mentiona pozitia de key account manager cu specificatia ca este conform organizarii interne (bineinteles sa corespunda si cu organigrama firmei)
Utilizarea Clasificării ocupaţiilor din România este obligatorie la completarea documentelor oficiale.
In fisa de post se poate mentiona denumirea postului conform organizarii interne. Bineinteles, se va regasi si functia conform COR, care se regaseste si in contract.
Legea este destul de clara .in ceea ce priveste utilizarea COR-ului.