Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara! Ce contract ,cu cele mai mici riscuri, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara! Ce contract ,cu cele mai mici riscuri, îmi recomandați ...

Bună seara! Ce contract ,cu cele mai mici riscuri, îmi recomandați sa închei ( eu proprietar de teren extravilan pasune), cu o persoana juridica care dorește sa monteze panouri fotovoltaice? Mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Contract de concesiune
Depinde ce riscuri vreti sa acoperiti si ce doriti execut de la acea societate si pe cT timp
gi-jane2, moderator
Deci as putea încheia un contract de concesiune pe o perioada de 2 ani timp în care persoana dorește sa obțină avizele de construcție cu promisiunea ca îmi va cumpăra terenul?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Adică nu as vrea sa fac un contract pe o perioada de timp (ex.superficie ),sa I schimbe destinația sa construiască pe teren ,sa nu l mai pot scoate de pe teren.Ideea e ca persoana se obliga sa-mi cumpere terenul doar în cazul în care obtinele toate avizele pentru montarea panourilor.Multumesc!

gi-jane2 a scris:

Depinde ce riscuri vreti sa acoperiti si ce doriti execut de la acea societate si pe cT timp