Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Gift of Legacy Buna ziua. A aparut un joc numit Gift ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Gift of Legacy Buna ziua. A aparut un joc numit Gift of Legacy ...

Gift of Legacy

Buna ziua.

A aparut un joc numit Gift of Legacy din Africa venit care implica oameni prin recrutare cu sistem piramidal prezentat ca actiune de binefacere.
Personal cred ca e pacaleala si oameni slabi de inger cad in astfel de inselaciuni ambalate in castiguri si fapte de caritate.

Am fost sunata de o prietena sa imi prezinte avantajele si oportunitatea de castig implicandu-ma in acest joc. Pentru mine este clar inselaciune.

Intrebarea: cine ar avea responsabilitatea sa verifice-opreasca-sanctioneze astfel de jocuri virtuale care fac victime si ce sanctiuni risca AUTORII?

va multumesc.
Cu stima,
Lidia
Încercați sa sesizați politia.
Trebuie sesizate organele din Africa.
Multumesc pentru raspuns.

Se anunta politia INAINTE sa fii pagubit? Ar trebui ca politia romana sa ia masuri pentru aceste prezentari si recrutari?

Da, puteți anunța politia pentru a face publica situatia desi în România jocurile piramidale sunt interzise.