avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Depunerea Declaratiei 010 in cazul unei Asociatii (ONG)
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Depunerea Declaratiei 010 in cazul unei Asociatii (ONG)

Pentru depunerea Declaratiei 010 in cazul unei Asociatii (ONG) nou infiintate se percep ceva taxe
Ultima modificare: Duminică, 12 Februarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: radumititean , utilizator 20:45, 5 Martie 2023
Nu.
Nu exista taxe pentru depunerea vreunei declaratii fiscale, nici la entitati nou infiintate, nici la altele, nici daca e ONG, nici deca e firma sau cooperativa sau PFA sau partid sau orice altceva....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie de profit Cristina Trasca Cristina Trasca Buna seara,am reusit într-un final să-mi infintez o asociație pt copii cu probleme și întrebarea mea este cum se procedează pentru că firmele,sa imi dea ... (vezi toată discuția)
Raportari asociatie fara scop patrimonial elenabolea elenabolea Ce raportari trebuie sa faca o asociatie infiintata de o mama pentru a putea primi sponsorizari de la firme si din redirectionare impozit 2 %,pentru terapia ... (vezi toată discuția)
Difenta dintre un pfa si un sprl(societate profesionala cu raspundere limitata) deacroxana deacroxana Dn punct de vedere al declaratiilor si a contabilitatii care este diferenta intre un PFA si un SPRL? (vezi toată discuția)