Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, daca am primit o amenda de rovinieta prin ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, daca am primit o amenda de rovinieta prin posta si ...

Buna ziua, daca am primit o amenda de rovinieta prin posta si nu a fost lasata cu confirmare de primire ( a fost lasata deasupra cutiilor postale si am gasit o de abia astazi 14.02.2023) avand stampila de posta 05.01.2023 si avizat 06.01.2023 pot plati jumatate din cuantumul amenzii sau trebuie achitata integral? Va multumesc anticipat!
Din pacate nu aveti cum sa faceti dovada contrara a celor mentionate pe plic astfel ca nu mai sunteti in termenul de 15 zile.
Ati depasit termenul legal de plata de 15 zile si nu puteti proba unde si cand ati gasit corespondenta
Trebuie sa achitati integral amenda aplicata
Solocitati la oficiul postalsa vi se comunice corespondenta direct in cutia postala.
Asigurati-va cutia postala cu sistem inchidere