Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Nu am primit voucher ptr energie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Nu am primit voucher ptr energie

Bună ziua, sunt pensionară, am 64 ani și o pensie de 1940 lei începând cu 01.01.2023. Nu am primit voucher ptr energie. Am sunat la nr dedicat - posta română și mi s-a spus că nu am dreptul la voucher, deoarece am avut un contract de munca cu timp parțial în anul 2021. Vă rog să mă ajutați sa mă lămuresc, deoarece s-a vorbit despre aceste vouchere pe toate canalele media, dar nu am auzit această condiție. Nu știu unde trebuie să mă adresez. Vă mulțumesc.
Buna seara!
Puteti intreba la casa teritoriala de pensii sau la ministerul investitiilor si proiectelor europene.
In link-ul atasat gasiti toate datele de contact:numere de telefon,adresa de email
[ link extern ] /
la adresa dv mai locuieste alta persoana?
Nu, nu mai locuiește nimeni cu mine.
Va rog să îmi spuneți dacă este vreun articol de lege care prevede ca nu primesc voucher pensionarii care au avut un contract de munca cu timp parțial în 2021.

anaduzsardi a scris:

Bună ziua, sunt pensionară, am 64 ani și o pensie de 1940 lei începând cu 01.01.2023. Nu am primit voucher ptr energie. Am sunat la nr dedicat - posta română și mi s-a spus că nu am dreptul la voucher, deoarece am avut un contract de munca cu timp parțial în anul 2021. Vă rog să mă ajutați sa mă lămuresc, deoarece s-a vorbit despre aceste vouchere pe toate canalele media, dar nu am auzit această condiție. Nu știu unde trebuie să mă adresez. Vă mulțumesc.

nu mai locuieste.