Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! Vă rog să-mi spuneți dacă sunt obligat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! Vă rog să-mi spuneți dacă sunt obligat sa-mi ...

Buna ziua ! Vă rog să-mi spuneți dacă sint obligat sa-mi schimb permisul de conducere eliberat în străinătate în condițiile noilor reglementari . Menționez că acum sint pensionar și domiliez in Ro .
La ce noi reglementari va referiti, mai exact ?
Revin cu răspuns . Mă refer la modificările aprobate ieri de guvern .

latka a scris:

La ce noi reglementari va referiti, mai exact ?

Nu exista nici o modificare aprobata de guvern, care sa se refere la obligativitatea preschimbarii permisului strain.
[ link extern ]
Mulțumesc , o zi buna va doresc !