avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1939 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! Vă rog să-mi spuneți dacă sunt obligat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! Vă rog să-mi spuneți dacă sunt obligat sa-mi ...

Buna ziua ! Vă rog să-mi spuneți dacă sint obligat sa-mi schimb permisul de conducere eliberat în străinătate în condițiile noilor reglementari . Menționez că acum sint pensionar și domiliez in Ro .
Cel mai recent răspuns: Ipotești , utilizator 08:59, 17 Februarie 2023
La ce noi reglementari va referiti, mai exact ?
Revin cu răspuns . Mă refer la modificările aprobate ieri de guvern .

latka a scris:

La ce noi reglementari va referiti, mai exact ?

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista nici o modificare aprobata de guvern, care sa se refere la obligativitatea preschimbarii permisului strain.
[ link extern ]
Mulțumesc , o zi buna va doresc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere permis conducere cetatean strain simoalin simoalin Buna ziua, as dori sa stiu daca un cetatean UE poate sa dea examen si sa obtina permis de conducere in Romania. Mentionez ca este om de afaceri din Marea ... (vezi toată discuția)
Permis auto - cetatean roman aflat in strainatate praty praty sunt in strainatate si imi expira permisul auto ,nu stiu daca pot sa-l schimb aici si ce acte imi trebuie.:( as dori un raspuns cat mai repede va ... (vezi toată discuția)
Schimbarea permisului auto azzurro12 azzurro12 Buna ziua, as vrea sa stiu daca o alta persoana imi poate schimba permisul auto inainte ca acesta sa expire si cum trebuie procedat. Va multumesc (vezi toată discuția)