Forum Discuţii juridice Executare silită încuviințare executare silită
Discuție deschisă în Executare silită

încuviințare executare silită

Pe scurt: încuviințare executare silită, debitorul nu are nimic pe numele lui, nici bunuri, nici cont bancar, nici nu este angajat. Poate face închisoare ?
Nu, doar în romanele lui Dickens exista închisoarea datornicilor în legislația noastră a existat poate pe vremea codului Caragea..Nu va rămâne decât sa încercați ca lnainte de împlinirea a 3 ani sa verificați prin executor dacă nu are bunuri în patrimoniu..

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu, doar în romanele lui Dickens exista închisoarea datornicilor în legislația noastră a existat poate pe vremea codului Caragea..Nu va rămâne decât sa încercați ca lnainte de împlinirea a 3 ani sa verificați prin executor dacă nu are bunuri în patrimoniu..

Mulțumesc !