Forum Discuţii juridice Executare silită Daca este o poprire mai veche instituita deja pe tert, ...
Discuție deschisă în Executare silită

Daca este o poprire mai veche instituita deja pe tert, daca mai ...

Daca este o poprire mai veche instituita deja pe tert, daca mai apar si alti creditori aia ce mai iau? Stiu ca pana la jumatate din venituri dar daca sunt 2, dar eu am 3 creditori pe acceasi suma.
Cota maxima poprita de 1/2 se va imparti intre creditori, in functie de rangul creantei sau proportional cu valoarea creantei daca ele sunt de acelasi rang.
multumesc. Daca eu am venituri din mai multe surse, se popresc toate? Daca le declar pe toate....

AV. GABRIELA GERBER a scris:

Cota maxima poprita de 1/2 se va imparti intre creditori, in functie de rangul creantei sau proportional cu valoarea creantei daca ele sunt de acelasi rang.

Daca le declarati pe toate da