avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 843 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, sunt persoană fără adăpost, dacă ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, sunt persoană fără adăpost, dacă primesc indemnizație ...

Bună seara, sunt persoană fără adăpost, dacă primesc indemnizație de handicap pot primi și ajutor social?
Vă mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 20:55, 20 Februarie 2023
Nu. Ajutorul social îl primesc doar persoanele fără nici un fel de venit, si este foarte mic, în jur la 150 lei lună.
Ultima modificare: Luni, 20 Februarie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutorul financiar de 1400 lei laura_elena87 laura_elena87 Buna seara! As avea o intrebare legata de ajutorul financiar de 1.400 de lei prevazut in OUG 166/2022. Ma aflu in urmatoarea situatie: Sunt persoana cu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, de ce nu mi-a venit si mie cardul social de alimente ... Erik2021 Erik2021 Buna ziua de ce nu mea venit si mie cardul social de alimente nu am venit sunt si eu amarata nu am salariu nu am nimic ...ma numesc Dragomir mariana andreea ... (vezi toată discuția)
O persoana cu handicap poate fi coasigurat la mama sa, asistent personal? VivieneV VivieneV Buna ziua! daca o persoana cu varsta de 24 de ani, cu handicap, are o indemnizatie de 350 lei, buget complementar 150 lei, pensie 2 lei, si o indemnizatie ... (vezi toată discuția)