avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... INTABULARE, AUTORIZAREA CONSTRUCTIEI PE TEREN FORESTIER
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

INTABULARE, AUTORIZAREA CONSTRUCTIEI PE TEREN FORESTIER

Buna ziua,
Pentru un teren intravilan din zona montana de ~3000 m2, categoria de folosinta: padure, este trecut in certificatul de urbanism ca in vederea construirii unei locuinte este nevoie de scoaterea din circuitul forestier inaintea procedurilor de autorizare a constructiei.
Va rog sa-mi transmiteti care sunt procedurile, cat ar dura si eventual o estimare a acestor costuri aproximative.
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Teren intravilan, folosinta actuala teren agricol polarbear2 polarbear2 Buna ziua, Problema mea sta in felul urmator. Am posibilitatea de a cumpara un teren intravilan care are ca folosinta actuala: faneata. Conform ... (vezi toată discuția)
Certificat de urbanism mary2009 mary2009 Am cerut certificat de urbanism pentru casa de vacanta sau cabana turistica, deoarece detin teren extravilan cu categoria de folosinta padure. Desi sunt ... (vezi toată discuția)
Autorizaþie construire locuinþã pe pajiºte ! Tpopa Tpopa Bună seara, aş dori informaţii privind obţinerea autorizaţiei de construire locuinţă pe un teren păşune intravilan (intravilan , conforrm noului ... (vezi toată discuția)