Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Padure detinuta in comun
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Padure detinuta in comun

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie: 3 frati detin 3 ha de padure in baza unui titlu de proprietate comun. In urma cu 4 ani unul dintre frati a decedat si mostenitorii de drept, 2 fete ale decedatului, nu au facut succesiunea nici pana azi. Problema este ca acum nimeni nu mai plateste paza pentru 1/3 din padure si nici impozitul dupa 1/3 din aceasta padure. In urma cu cateva zile . padurarul a comunicat ca daca in continuare nu se plateste paza si impozitul dupa 1/3 din padurea detinuta la comun , aceasta urmeaza sa fie integral confiscata de stat, chiar daca ceilalti 2 frati platesc la zi toate darile. Va rog sa ma sfatuiti ce este de facut in acest caz si daca intr-adevar statul poate confisca intreaga padure.

Multumesc!
newbluesky, utilizator