Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua,un raspuns va rog!! Am vazut pe saitul ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua,un raspuns va rog!! Am vazut pe saitul justitie ca ...

Buna ziua,un raspuns va rog!!
Am vazut pe saitul justitie ca creditorul a cerut executare silita conform ultimei hotarari judecatoresti data de tribunal in care scrie cu drept de apel in 10 zile.Debitoarea a facut apel si Curtea respinge apelul ca nefondat,emitand o hotarare ramasa definitiva. Azi vazui pe saitul justitiei ca sa admis cererea de executare silita.
Este corect ca creditorul sa puna in executare hotararea data de Tribunal si nu cea data de Curte care este ramasa definitiva??
Buna ziua,
Prin respingerea apelului hotararea pronuntata de Tribunal a ramas definitivă, prin urmare aceasta hotarare este susceptibilă de a fi pusă în executare.
Avocat Cândea Nasta-Ana