avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, am câștigat un proces în instanta cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, am câștigat un proces în instanta cu fostul angajator, ...

Bună ziua, am câștigat un proces în instanta cu fostul angajator, hotărârea e definitiva iar prin aceasta hotărâre trebuia sa mi plătească câteva salarii restante au trecut 3 luni de la finalizarea procesului , fiind mai mulți angajați în aceasta situație am auzit de la un fost coleg ca se fac calcule atat doar....nimeni nu ma suna sa mi spuna când se face plata salariilor, au trecut 3 luni și nu am primit banitzi ce ma îndemnați sa fac ???.?? Va mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:58, 10 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Notificati angajatorul sa puna in executatre hotararea judecatoreasca si daca nu se conformeaza va adresati unui executor judecatoresc pentru executarea silita a hotararii.
Ultima modificare: Duminică, 5 Martie 2023
Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat
Pot sa l notific și prin email sau trebuie obligatoriu prin posta ???.. va multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Notificati-l prin posta cu confirmare de primire si continut declarat, pentru a evita orice problema.
Dvs. puteti indica inclusiv o adresa de un email unde angajatorul sa raspunda la notificare.
Ultima modificare: Duminică, 5 Martie 2023
Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat
Ati lucrat la stat sau la privat?
La stat

Alte discuții în legătură

Interpretare art.34 din hg 83/2014 Ikymar Ikymar (1) Plata sumelor prevăzute prin hotărâri judecătorești având ca obiect acordarea unor drepturi de natură salarială stabilite în favoarea personalului ... (vezi toată discuția)
Restituire suma încadrare greșită în 5 ani ASOCIATIABLOCMOLDOVITA ASOCIATIABLOCMOLDOVITA Bună ziua Recent am câștigat un proces cu institutul la care am lucrat , în prezent sunt pensionara. Am primit din partea institutului o recomandată prin ... (vezi toată discuția)
Hotarari judecatoresti Nelo Nelo Buna ziua. Lucrez la o scoala care , in urma unei hotarari judecatoresri devenita definitiva si irevocabila la 7 ianuarie 2014, trebuie sa plateasca o suma de ... (vezi toată discuția)