Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua va rog frumos am.o intrebare am 21 de ani si ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua va rog frumos am.o intrebare am 21 de ani si am avut ...

Buna ziua va rog frumos am.o intrebare am 21 de ani si am avut relati sexuale cu o fata de 14 ani eu sunt cu ia impreuna am 2 copi cu ia acum are varsta de 16 ani si cand a nascut la spital neau dat in judecata am judecata pe 6 aprilie ce mise poate intampla
Buna ziua,
Daca relatiile au fost consimtite de minora atunci nu patiti nimic.
Parinti ei nau depus nicio plangere impotriva mea cand am.luato de nevasta la noi romi sti cum este nu conteaza varsta cand ne casatorim si acum miau facut dosar penal politia dela ploiesti si am judecata pe 6 aprilie si mia zis un avocat ca o sa ma condamne

Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Daca relatiile au fost consimtite de minora atunci nu patiti nimic.

si mia zis un avocat ca o sa ma condamne

asa ar trebui, si pe tine si pe parinti.
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

gi-jane2, moderator
Daca se constata ca initial, la primele rapoarte, minora nu avea capacitate sa isi dea in mod valabil consimtamant, puteti ajunge la viol. Inteleg ca sunteti romi, dar in Romania puteti sa va casatoriti fictiv la orice varsta, dar relatiile sexuale se fac atunci cand ambii parteneri indeplinesc varsta legala de consimtamant. 16 ani.
Liliana Gradinaru, Avocat
Este vro posbililitate sa ma puna cu semnatura pentru ca am doi copi de crescut se ia asta in considerare in iulie am programare la primarie sa ma casatoresc sunt la munca in germania as vrea un raspuns va rog

Liliana Gradinaru a scris:

Daca se constata ca initial, la primele rapoarte, minora nu avea capacitate sa isi dea in mod valabil consimtamant, puteti ajunge la viol. Inteleg ca sunteti romi, dar in Romania puteti sa va casatoriti fictiv la orice varsta, dar relatiile sexuale se fac atunci cand ambii parteneri indeplinesc varsta legala de consimtamant. 16 ani.