Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Drum acces spre parcare blocat de camion aprovizionare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Drum acces spre parcare blocat de camion aprovizionare

Buna seara. Detin un loc de parcare la care singurul acces dinspre drumul public se face printr-un drum privat asfaltat cu o banda pe sens. Un supermarket foloseste acelasi drum pentru aprovizionare, si proprietarii parcarii si ai supermarketului detin cote parti egale din drum. Camionul care aprovizioneaza supermarketul ocupa in fiecare dupa-masa ambele sensuri ale drumului de acces timp de 1-2 ore, facand imposibila iesirea din parcare.

Legal camionul este indreptatit sa blocheze accesul spre parcari ? Daca nu, ce cai am pentru a rezolva situatia in care accesul este blocat zilnic ?
patraule2, utilizator