avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plata TVA teren extravilan
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plata TVA teren extravilan

Buna ziua!
Cumparand prin adjudecare(licitatie),ca persoana fizica, de la anaf,un teren EXTRAVILAN,al unei firme purtatoare de tva,este obligatoriu adaugare TVA la pretul de adjudecare?
Sau terenurile extravilane sunt scutite de tva?
Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Executare silita cu tva maris331 maris331 daca un teren intravilan agricol este scos la executare silita cu TVA (cel care este executat este firma)si adjudecat se poate ataca licitatia, viciu de ... (vezi toată discuția)
Punere in posesie imobil in contravaloarea unei creante anamariacelik anamariacelik buna ziua am lucrat la o sc de unde nu mi-am primit drepturile salariale pe ultimile luni (33.750 lei) am dat sc-ul in judecata,am castigat si pentru ca nu ... (vezi toată discuția)
Scutire de tva/ adaugare de tva la vanzarea de bunuri imobile Gabi-007 Gabi-007 Buna, Codul Fiscal spune la Art. 292, alin.2, lit. f urmatoarele: [i](2)Următoarele operațiuni sunt, de asemenea, scutite de taxă: f) livrarea de ... (vezi toată discuția)