Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua, am si eu o nelamurire, am inchiriat un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua, am si eu o nelamurire, am inchiriat un apartament sa ...

buna ziua am si eu o nelamurire am inchiriat un apartament sa facut contract de mana deci nu stiu daca este inregistrat proprietarul a zis ca este inregistrat acuma ma trezesc cu un mesaj sa eliberez casa pana pe data de 10.04 problema e ca sunt cu toate utilitatile la zi nu am intarziat o zi ce as putea face .multumesc
Art. 1.777. -
Locaţiunea este contractul prin care o parte, numită locator, se obligă să asigure celeilalte părţi, numite locatar, folosinţa unui bun pentru o anumită perioadă, în schimbul unui preţ, denumit chirie.

Daca ati incheiat contract de locatiune cu termen,clauze reciproce,conditii de reziliere,ar trebui sa analizati temeinic clauzele asumate de catre locator
Locatorul nu a precizat motivul pentru care solicita eliberarea spatiului inainte de termenul contractual asumat?
nu a zis doar mia scris sa eliberez apartamentul fara un motiv